Reklama

Zientarski wyszedł ze śpiączki!

Dziennikarz motoryzacyjny Maciej Zientarski, który pod koniec lutego został ranny w wypadku samochodu ferrari na warszawskim Mokotowie, wybudził się ze śpiączki farmakologicznej.

Nadal jednak jest nieświadomy - powiedział przyjaciel rodziny, Jerzy Ciszewski.

W wypadku zginął kolega Zientarskiego, dziennikarz motoryzacyjny "Super Expressu" Jarosław Zabiega.

Maciek wybudził się ze śpiączki farmakologicznej, pozostaje jednak w stanie nieświadomości - powiedział Ciszewski.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa- Mokotów. Jej szefowa Katarzyna Dobrzańska powiedziała w poniedziałek, że przesłuchano już świadka, który potwierdził, że widział za kierownicą samochodu Zientarskiego. Tuż po wypadku pojawiały się informacje, że auto mógł prowadzić Zabiega.

Powołany został też biegły z zakresu ruchu drogowego, który ma ustalić prędkość, z jaką jechało ferrari. Policja już wcześniej informowała, że ze wstępnych analiz wynika, iż była ona znacznie wyższa od prędkości dozwolonej na tym odcinku drogi. Pojawiły się także nieoficjalnie informacje, że mogła wynieść ponad 200 km/h.

Reklama

Prokuratura powierzyła czynności w sprawie wydziałowi ruchu drogowego stołecznej policji. Podstawą śledztwa jest artykuł kodeksu karnego, który stanowi, że kto - naruszając chociażby nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu - powoduje nieumyślnie wypadek, którego następstwem jest śmierć innej osoby, podlega karze więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Do wypadku doszło 27 lutego br. Rozpędzone ferrari straciło przyczepność na nierówności jezdni i uderzyło w filar wiaduktu na Mokotowie.

Auto nie należało do Zientarskiego. Jego właścicielem był b. wiceszef Orlenu Paweł Szymański.

Auto zostało kupione dwa dni przed wypadkiem. Jego właściciel nie miał gdzie go przechowywać, dlatego zostawił auto na posesji dziennikarza. Nie było mowy o testowaniu samochodu - powiedziała Dobrzańska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne