Zderzenie Volvo i Smarta podczas pościgu. Troje zabitych

Trzy osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku w Rekowie Dolnym na Pomorzu. Dwa auta zderzyły się czołowo na drodze wojewódzkiej numer 216 prowadzącej z Redy na Hel. Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas policyjnego pościgu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 20. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli samochód marki Volvo, mieli bowiem informację o kradzieży paliwa dokonanej podobnym samochodem. Kierowca nie zastosował się jednak do sygnałów świetlnych wydawanych przez policjantów i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, w trakcie którego doszło do wypadku. Kierowca Volvo stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka Smartem Fortwo. 

W wypadku zginęły trzy osoby, a trzy kolejne zostały ranne. Ofiary śmiertelne to ścigany kierowca Volvo, pasażerka siedząca z przodu oraz kierowca Smarta. Rany odniosło trzy kolejne osoby jadące Volvo. Jak się okazało, kierowca Volv był poszukiwany listem gończym i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Kilkanaście minut przed próbą zatrzymania ukradł paliwo ze stacji benzynowej.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadki drogowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama