Ważna kwestia dotycząca wyprzedzania

Czy przepisy ruchu drogowego wskazują, jaką odległość należy zachować od wyprzedzanego samochodu?

Nie. Zgodnie z art. 24 p. 2 prawa o ruchu drogowym, kierowca jest zobowiązany przy wyprzedzaniu zachować "bezpieczny odstęp" od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu.

Reklama

Tylko w przypadku wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych sprecyzowano wymagany odstęp - wynosi on co najmniej 1 m.

W stosunku do innych pojazdów, w tym samochodów, przepisy nie wskazują bezpośrednio, jaką odległość należy zachować.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje