Reklama

Uzbierał 157 punktów karnych uciekając motocyklem

Jadący na motorze mężczyzna w ciągu 10 minut popełnił 32 wykroczenia i udało mu się uciec. Pomimo tego, a także prób zacierania śladów, został ujęty przez policję.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja. Patrol drogówki zauważył na jednym ze skrzyżowań w Olkuszu motocyklistę, który z pasa do skrętu w lewo pojechał na wprost. Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli. Motocyklista przyspieszył i zaczął uciekać drogą krajową nr 94 w kierunku Krakowa. Pościg trwał kilkanaście minut. Motocykliście udało się uciec. Jego szaleńcza jazda została jednak zarejestrowana na nagraniu wideo.

Mężczyzna w ciągu 10 minut pościgu popełnił 32 wykroczenia i „uzbierał” 157 punktów karnych. Łączna suma grzywien za wszystkie popełnione wykroczenia wynosiłaby ponad 9 tysięcy złotych. Na nagraniu zostało uwiecznione m.in. jak kierowca jedzie z prędkością 166 km/h w terenie zabudowanym, nie stosuje się do znaku ograniczającego prędkość do 70 km/h i jedzie 162 km/h, wyprzedza pojazdy na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Motocyklista zmuszał kierowców innych pojazdów do zjeżdżania  z jezdni i gwałtownych manewrów.

Okazało się, że motocyklista to 36-letni mieszkaniec Czajowic. Nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Motocykl, którym jechał, nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia OC.

36-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności, rozebrał motocykl na części i  pozbył się ubrania, które miał na sobie podczas ucieczki. 

Reklama

(mpw)

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: motocykl | pirat drogowy | Policja (film) | punkty karne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy