Reklama

Uwaga na wakacyjne remonty

Okres wakacyjny tradycyjnie wykorzystywany jest przez drogowców do przeprowadzania dużych remontów w newralgicznych punktach miast.

Wakacje wybierane są nieprzypadkowo. Drogowcy liczą, że mniejsza liczba aut w miastach (wielu kierowców wyjeżdża przecież na urlopy) przełoży się na mniejsze korki.

Jakie "atrakcje" czekają na nas w tym roku?

Warszawa: Stolicę czekają największe od 20 lat utrudnienia. W sobotę, na ponad trzy miesiące, tramwaje przestaną jeździć główną arterią stolicy - Alejami Jerozolimskimi. Kierowcom z trzech pasów ruchu zostaną dwa. Wielką akcję informacyjną o tym remoncie zapowiadał od minionego poniedziałku Zarząd Transportu Miejskiego. Dziś jest czwartek, ale reporter RMF FM ani na przystankach ani w tramwajach śladów akcji nie znalazł. Ulotki podobno były, ale już ich nie ma.

Reklama

Kraków:Już w poniedziałek rusza przebudowa al. 29 Listopada.Wszyscy przemierzający swoimi pojazdami trasę od Alei Trzech Wieszczów w stronę ulicy Opolskiej napotkają wąskie gardło na odcinku od ulicy Kamiennej do Prandoty. W lipcu prace przeniosą się na kolejny odcinek od ulicy Prandoty do Opolskiej i będą prowadzone po obu stronach.

Szczecin:Drogowych problemów nie zabraknie też w Szczecinie. Trwa budowa ronda na szczecińskim fragmencie drogi krajowej numer 10. Z utrudnieniami muszą liczyć się przede wszystkim turyści, którzy wjeżdżają do Polski od strony przejścia granicznego w Lubiszynie.

Międzyzdroje:Rozkopany jest też dojazd do najpopularniejszego letniego kurortu w Zachodniopomorskiem. Przez całe lato utrudnień nie unikną kierowcy, którzy będą chcieli dotrzeć do Międzyzdrojów. Drogowcy będą modernizować drogę prowadząca od strony Dziwnowa a także krajową trójkę w rejonie Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie powstaje rondo. Korki gwarantowane!

Lublin: W samym Lublinie trwa przebudowa Placu Bychawskiego - to jedno z ważniejszych skrzyżowań z trasą na Biłgoraj. Trwa podłączanie nowych nitek do tzw. trasy zielonej, i co kilka dni jest zmieniana organizacja ruchu. Prace potrwają do przyszłego roku.

Wrocław:Trwa przebudowa Mostu Szczytnickiego (część drogi krajowej nr 8), której zakończenie planowane jest dopiero na kwiecień 2008. Budowana jest także druga nitki Estakady Klecińskiej (planowanie zakończenie w październiku). W lipcu rozpocznie się przebudowa ul. Lotniczej -(wyjazd w stronę Lubina i Zielonej Góry drogą nr 94). Prawdopodobnie w sierpniu rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich i Hallera (część drogi krajowej nr 5 i śródmiejskiej obwodnicy Wrocławia).

Łódź: Wyjątkowo źle zapowiada się okres wakacyjny dla kierowców w Łodzi. Już w tej chwili trwa przebudowa ulic: Kilińskiego (od Narutowicza do Północnej), Pomorskiej (na odcinku od Kilińskiego do Placu Wolności) oraz remont wiaduktu na ul. Kopcińskiego. W czerwcu modernizowana będzie też Al. Włókniarzy (trasa wylotowa z Łodzi w stronę Wrocławia) i Al. Jana Pawła II. W samym regionie czekają na nas jeszcze inne utrudnienia. Droga krajowa nr 72 (Łódź - Rawa Mazowiecka) w stronę Warszawy jest zakorkowana, bo ruch ze względu na remont odbywa się wahadłowo. Z Łodzi do Wrocławia również jeździ się z przeszkodami z powodu remontu. Utrudnienia czekają też na kierowców na trasie nr 45 z Wielunia do granicy województwa. To droga w stronę Częstochowy.

Poznań:Trwa przebudowa i modernizacja ulicy Głogowskiej w Poznaniu (wjazd do miasta od strony Wrocławia, droga krajowa nr 5). Remontowany jest także wiadukt na ulicy Hetmańskiej (nad ulicą Dolna Wilda), wiadukt na Franowie (fragment drogi krajowej nr 11, wjazd od strony Katowic). Utrudniania czekają także na remontowanej 11. na odcinku Poznań- Kórnik. Trwają prace przy budowie trasy tramwajowej w centrum Poznania od Jana Pawła II do ulicy Podgórnej.

Zakopane:Nic nie wskazuje na to, by przed wakacjami zakończyła się modernizacja "zakopianki" od Myślenic do Lubnia, która miała być ukończona już w zeszłym roku. W związku z tym na kierowców czekają ograniczenia prędkości i samochody ciężarowe dowożące materiały budowlane. Nie powinno już być natomiast zwężeń, a wręcz przeciwnie - stopniowo drogowcy powinni oddawać kolejne odcinki wyremontowanej jezdni i droga z dwupasmowej wreszcie powinna stać się czteropasmowa.

Podobne utrudnienia można napotkać także w samym Lubniu, gdzie trwa budowa obwodnicy. Na szczęście, tam drogowcy prowadzą prace w większości poza istniejąca drogą. Uciążliwości nie powinny być więc duże.

Najprawdopodobniej jeszcze w wakacje zacznie się modernizacja nawierzchni na drodze krajowej nr 7 z Rabki do przejścia granicznego w Chyżnem. To odcinek o długości 34 km. Wymieniana tam będzie nakładka asfaltowa i można spodziewać się sporych utrudnień. Wciąż nie wiadomo jeszcze jak będą prowadzone prace. Czy trasa będzie na pewnych odcinka całkowicie zamknięta i wyznaczone będą objazdy czy też ruch będzie wahadłowy. Na wymianę nawierzchni czeka też odcinek zakopianki od Krakowa do Myślenic.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | odcinek | modernizacja | okres | utrudnienia | remonty | drogowcy | przebudowa | Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy