Reklama

Uwaga na fotoradary!

Jeszcze w tym miesiącu na małopolskie drogi trafią nowe fotoradary. Do tej pory analogowe urządzenia skutecznie temperujące szalejących kierowców działały tylko w Krakowie. Teraz kolejne pojawią się w innych miastach regionu.

Cztery nowe fotoradary trafiły do miejskich komend policji w Krakowie, w Nowym Sączu i w Tarnowie. - W Tarnowie między innymi na "czwórce". Jeśli chodzi o Kraków, to będą to drogi wylotowe w kierunku Zakopanego i w Nowym Sączu również główne ciągi komunikacyjne - powiedział RMF szef małopolskiej drogówki Józef Gawlik.

Za pomocą fotoradaru można wykonać dokładne zdjęcie pędzącego pojazdu z większej odległości. Dzięki temu można precyzyjnie zmierzyć prędkość, zidentyfikować twarz kierowcy oraz samochód i numer rejestracyjny. Pierwsze tego typu urządzenia pojawią się na małopolskich drogach jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | fotoradary | Uwaga!

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy