Reklama

Uwaga na autostopowiczów

Autostopowicze. Kolorowe grupy roześmianej młodzieży. Nie śmierdzącej groszem, ale pełnej fantazji i ezntuzjazmu. Romantyzm podróży w nieznane. Miłe urozmaicenie długich godzin spędzonych za kółkiem. Tak było kiedyś, a dzisiaj...

Dzisiaj bywa różnie, o czym boleśnie przekonał się pewien kierowca opla, który zatrzymał się i zabrał dwoje młodych ludzi.

Oboje chętnie opowiadali o swoich przygodach w drodze. Mężczyzna z zapałem rozmawiał z kierowcą o motoryzacji, tymczasem jego siedząca z tyłu towarzyszka niespostrzeżenie plądrowała plecak właściciela auta, wyjmując dokumenty i pieniądze.

Autostopowicze, gorąco dziękując za podwiezienie, wysiedli w Karczewie. Kierowca szybko zorientował się, że padł ofiarą złodziei. Zawiadomił policję, która wkrótce zatrzymała sprawców kradzieży, 32-letniego Marka W. i 21-letnią Urszulę G.

Reklama

Dziewczyna próbowała w ostatniej chwili pozbyć się dowodu przestępstwa, na widok policjantów wrzucając skradziony portfel pod zaparkowany przy ulicy samochód. Na próżno.

Kierowca opla odzyskał swoje mienie, a młodzi ludzie odpowiedzą za kradzież przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Okazało się również, że nie był to ich pierwszy tego rodzaju wyczyn. Po sposób "na autostopowiczów" sięgali już wcześniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje