Reklama

Uwaga! Jest awaria, nie działają rogatki!

Specjaliści ze Stuttgartu muszą pomóc w usunięciu awarii kolejowego systemu komputerowego w okolicach Poznania.

Do awarii doszło wczoraj rano. Problemy dotyczą odcinka trasy Poznań - Berlin pomiędzy miejscowościami Palędzie-Chrośnica. Nie można tam komputerowo sterować ruchem , między innymi opuszczać barier na rogatkach 7 przejazdów kolejowych.

Łukasz Więcek z PKP powidział Radiu Merkury, że ruch odbywa się w trybie awaryjnym, maszyniści muszą przed każdym z tych przejazdów zwalniac do 20 kilometrów na godzinę co powoduje opóźnienia. Nadal nie wiadomo kiedy awaria zostanie usunięta.

Łukasz Więcek apeluje do kierowców o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie znaków STOP przed przejazdami, gdzie nie można opuścić barier.. Dodaje też, że z monitoringu widać, że kierowcy nie respektują znaków i przejeżdżają przez przejazdy nie tylko nie zatrzymując się, ale nawet nie zwalniając.

Reklama

"W każdej chwili może dojść do tragedii"- ostrzega Łukasz Więcek.

Pasażerowie przebywający na poznańskim dworcu PKP narzekali wczoraj na brak szczegółowych informacji o przyczynach opóźnień. W sumie wczoraj przez awarię 36 pociągów pasażerskich spóźniło się 4114 minut a 6 towarowych na 1441 minut

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy