Reklama

Uwaga, dziecko w drodze do szkoły!

Nie najkrótsza, ale najbezpieczniejsza droga do szkoły. To hasło akcji małopolskiej policji, która rusza w poniedziałek wraz z początkiem roku szkolnego. W całym regionie przez dwa tygodnie ponad 2500 funkcjonariuszy będzie patrolować okolice szkół. Skontrolowane będą m.in. szkolne autobusy.

W tym roku policjanci zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierowców, ale też na rodziców dowożących dzieci do szkoły. - Jeżeli dorośli łamią przepisy, to później trudno dziwić się, że dzieci są ofiarami wypadków - podkreślają policjanci.

- Najpierw będziemy uczyć rodziców, by rodzice uczyli dzieci. Będziemy ich również karać - zapowiedział szef małopolskiej drogówki, Bogusław Żurek. Policjanci ostrzegają też, że kierowcy łamiący przepisy wokół szkół, nie będą mogli liczyć na pobłażanie. Przypomnijmy: w ubiegłym roku, tylko w pierwszych dwóch tygodniach września 30 dzieci zostało rannych. Do końca czerwca 15 uczniów zginęło.

Reklama

Przed nami ostatni weekend wakacji. Miliony ludzi będą w ten weekend wracały z gór, znad jezior i morza. Inni będą chcieli te dwa dni wykorzystać na odpoczynek w górach, nad jeziorami i nad morzem. Dlatego uważajcie na drogach, tym bardziej, że w całej Polsce zapowiadane są opady deszczu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy