Reklama

Tragiczne żniwo gęstej mgły

Dwie osoby zginęły, a conajmniej 6 zostało rannych w trzech karambolach na drogach krajowych nr 2 i nr 8 w województwie łódzkim. Na tej ostatniej trasie zderzyło się kilkadziesiąt samochodów, osobowych i ciężarowych.

Do najpoważniejszego karambolu doszło ok. godziny 6.00 na drodze krajowej nr 8 Warszawa-Wrocław w miejscowości Zawada koło Tomaszowa Mazowieckiego. Jak informuje policja, w karambolu uczestniczyło kilkadziesiąt samochodów. Prawdopodobną przyczyną wypadku była mgła, która od rana ogranicza widoczność na drogach w Łódzkiem.

Droga w kierunku Piotrkowa jest zablokowana. Dyżurny policji z Tomaszowa Mazowieckiego prosi, by kierowcy jadący od Tomaszowa Mazowieckiego i od Warszawy poważnie zwolnili jeszcze przed miejscowością Zawady, ponieważ do karambolu dołączają kolejne samochody. W drugim karambolu na tej trasie, w Olszowcu koło Tomaszowa Mazowieckiego, zderzyło się 11 samochodów. Jedna osoba jest ranna.

Reklama

Do trzeciego karambolu doszło na drodze krajowej nr 2 Warszawa-Poznań w Kaszewach koło Kutna. Zderzyło się tam kilkanaście samochodów. Także i w tym przypadku przyczyną wypadku prawdopodobnie była gęsta mgła. Rannych zostało pięć osób. Policja organizuje objazdy, kierując ruch zarówno z Warszawy jak i Poznania na Łęczycę.

Do czterech wypadków doszło też Wielkopolsce. Zginęły dwie osoby, a dwie w bardzo ciężkim stanie odwieziono do szpitala. Przyczyną wypadków była najprawdopodobniej gęsta mgła. W Bninie zderzyło się siedem samochodów, w Stęszewie dwa, w okolicach Swarzędza pięć, a w Cekowie trzy.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: żniwa | nr 8 | mgła | mgły

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama