Takich radiowozów policja jeszcze nie miała

​22 nowoczesne radiowozy trafią niebawem do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu. To nowa jakość w działaniach Policji. Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych kraju korzystać będzie z takiego rozwiązania.

Każdy radiowóz wyposażono w trzy kamery
Każdy radiowóz wyposażono w trzy kameryInformacja prasowa (moto)

Parking przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wypełniony jest nowymi radiowozami. Ople Astry dotarły tu kilka dni temu z Poznania. 22 srebrne samochody niebawem trafią do Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. i wykorzystywane będą przez policjantów z Gorzowa, Witnicy i Kostrzyna.

Gorzowska Komenda Miejska jako jedna z pierwszych w kraju otrzymała tak wyposażone radiowozy. 22 samochody zakupiono ze środków Komendy Głównej Policji, za kwotę 2 mln zł.  Każdy z nowych radiowozów ma 140-konny silnik. Nie są to jednak radiowozy pościgowe. Samochody zastąpią eksploatowane już od kilku lat auta patrolowe, a korzystać z nich będą przede wszystkim służby interwencyjne i ruchu drogowego.

Z tego również względu każdą z Astr wyposażono w nowoczesny system rejestracji video. Trzy kamery - umieszczone z przodu samochodu, z tyłu i w jego kabinie - automatycznie zapisują wszystko to co dzieje się w okolicach auta. System rejestruje obraz i dźwięk automatycznie, bez udziału policjantów. Nagranie, przeznaczone wyłącznie do użytku służbowego, przechowywane będzie przez miesiąc. Zapis posłuży do analizy przebiegu interwencji, może również posłużyć jako materiał dowodowy.

Jedna z kamerInformacja prasowa (moto)

Wykorzystanie w służbie tak wyposażonych pojazdów to nowa jakość w działaniach lubuskiej policji. Zmieniają się rozwiązania technicznie, zmianie ulega też sposób pracy policjantów. Nowoczesne systemy zapewniają bezpieczeństwo policjantom, pozwalają również na obiektywną ocenę podejmowanych przez nich działań.

Nowe radiowozy dla policjiPolicja
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas