Reklama

Skontrolowano pół tysiąca autokarów. Jakie są wyniki?

Niemal pół tysiąca autokarów skontrolowali inspektorzy ITD w ramach wakacyjnej akcji Bezpieczny Autokar.

Ze względu na zły stan techniczny 10 pojazdów otrzymało zakaz dalszej jazdy, nałożono 87 mandatów, a w 27 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Jak podkreśla rzecznik ITD Alvin Gajadhur, przewoźnicy w przeważającej większości dbają o bezpieczeństwo dzieci. Jego zdaniem systematycznie rośnie świadomość przewoźników, inspektorzy nie odnotowali drastycznych nieprawidłowości. - Pojazdy są w coraz lepszym stanie technicznym, a kierowcy przestrzegają czasu pracy, naruszeń jest niewiele - ocenia rzecznik.

ITD wraz z policją do końca sierpnia będą prowadzić kontrole autokarów i autobusów przewożących dzieci. Kontrole można zamówić kontaktując się z wojewódzkim inspektoratem ITD, podając miejsce i datę odjazdu.

Reklama

IAR/PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy