Reklama

S80 najbezpieczniejsze

Volvo S80 jest pierwszym samochodem na świecie, który otrzymał najwyższe oceny zarówno w europejskich jak i amerykańskich próbach zderzeniowych, które wykonano w trzech niezależnych instytutach badawczych Euro-NCAP oraz IIHS (instytut ubezpieczeniowy bezpieczeństwa drogowego). Wyniki przeprowadzonych prób wskazują, że volvo S80 jest najbezpieczniejszym autem na świecie.

Prowadzone przez NCAP badania stanowią część informacji konsumenckiej dostarczanej przez NHTSA - amerykański organ bezpieczeństwa drogowego. Badane samochody ocenia się zarówno przy zderzeniu czołowym jak i uderzeniu w bok samochodu.

W lipcu 1999 roku volvo S80 uzyskał w teście zderzenia bocznego - jako pierwszy samochód na świecie - wszystkie możliwe punkty zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. W końcu października 2000 roku przeprowadzono próby zderzenia czołowego i volvo S80 ponownie znalazło się na szczycie, uzyskując po raz drugi ponad pięć gwiazdek w pięciogwiazdkowej skali.

Reklama

Volvo S80 już wcześniej otrzymywało najwyższą możliwą punktację w badaniach zderzenia czołowego wykonanych przez amerykański instytut IIHS, wyróżnienie "Najlepszy wybór" i najwyższe oceny w testach europejskich NCAP. Euro-NCAP wykonuje zarówno próby zderzenia czołowo-skośnego jak również uderzenia w bok samochodu z udziałem makiety samochodu i słupa latarni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: IIHS | instytut | zderzenia | Volvo | Volvo S80

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy