Reklama

Puścili pijanego kierowcę w zamian za rurę wentylacyjną?

Trzech policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy (Dolnośląskie) odpowie przed sądem za korupcję. Zdaniem prokuratury przyjmowali oni łapówki m.in. w zamian za to, że nie zatrzymywali praw jazdy nietrzeźwym kierowcom.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, aktem oskarżenia oprócz policjantów, którzy w związku ze sprawą zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych, objęte zostały jeszcze dwie osoby.

Zdaniem śledczych trzech policjantów oleśnickiej drogówki miało przyjmować łapówki w zamian za odstąpienia od wykonywania czynności służbowych - m.in. nie karali nietrzeźwych kierowców zatrzymaniem praw jazdy.

Według prokuratury oskarżeni przyjęli tysiąc złotych, alkohol oraz rurę wentylacyjną.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Oleśnicy. Wszystkim oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy