Przejeżdżasz przez Warszawę? To bardzo ważne!

Skończył się okres ochronny dla warszawskich kierowców. Od świtu na Powiślu obowiązuje całkowicie zmieniona organizacja ruchu. To wszystko związane jest z przeciekiem na budowie metra i zamknięciem tunelu Wisłostrady.

Co gorsza, jak wynika z miejskich statystyk, do stolicy wróciła już z wakacji większość mieszkańców. Trzeba więc szykować się na korki. Już w sobotę i niedzielę sytuacja w tym rejonie była trudna, a w kierowcy stali w korkach.

Zmiany w ruchu wprowadzone w Warszawie to prawdziwa rewolucja. Powiśle najlepiej jest omijać szerokim łukiem. Jadąc Wisłostradą z Ursynowa na Żoliborz będziemy musieli skręcić przed mostem Poniatowskiego w lewo i jechać tak, jakbyśmy chcieli poruszać się pod prąd. Potem zostaniemy skierowani na szybko położony asfalt pod Centrum Nauki Kopernik. Tam również dotrzemy drogą, którą normalnie jedziemy w przeciwnym kierunku. Taka organizacja ruchu sprawia wielu kierowcom kłopoty, ale nie ma co im się dziwić.

Reklama

Podróż w drugą stronę, czyli z Źoliborza na Ursynów to również atrakcje. Trzeba skręcić w Karową i potem Browarną, Topiel i Kruczkowskiego do ulicy Ludnej.

Ważna zmiana dotyczy także kierowców jadących Mostem Poniatowskiego. Nie ma możliwości zjechania z niego na Mokotów i Ursynów. Można skręcić tylko na Łomianki i Żoliborz, dlatego, że droga jest jednokierunkowa.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: organizacja ruchu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy