Reklama

Prawo jazdy od 21. roku życia?

Droga redakcjo. Dość często poruszacie trudne tematy.

Nie boicie się też prowokować swoich Czytelników opiniami delikatnie mówiąc kontrowersyjnymi. Może więc i mój list opublikujecie?

Utkwiła mi w głowie dyskusja jaka toczyła się na Waszych łamach jakiś czas temu. Jej "bohaterami" były drzewa. Jedni chcieli, aby zniknęły z poboczy dróg, inni wprost przeciwnie. Ja akurat jestem za nie wycinaniem ich, bo drzewa same nie wybiegają na drogi. To nieodpowiedzialni kierowcy swoją brawurą powodują, że giną wpadając na drzewa.

I właśnie wypadki są tematem mojego listu do Was. Wypadki powodowane przez dzieci za kierownicą. Tak tak. Dzieci. Bo 18-latek za kierownicą samochodu do dzieciak. Powiem więcej. 19-latek, 20-latek też. Tak młodzi kierowcy to największe zagrożenie na drogach.

Reklama

Sam kiedyś miałem "naście" lat. I wiem co wyprawiałbym za kierownicą, gdyby nie mój ojciec. To on tonował mój temperament, to on pilnował abym jeździł ostrożnie i z rozwagą. Jak? Po prostu, choć miałem prawo jazdy, do 21. roku życia nie pozwalał mi jeździć samemu. Albo towarzyszył mi on, mama lub starsza o 6 lat siostra. Wkurzało mnie to straszliwe wtedy, ale z perspektywy czasu dziękuje im za to.

Teraz mam 36 lat. I 10 letniego syna. I wiem, że do 21 roku życia nie pozwolę mu prowadzić auta bez towarzystwa osoby starszej. A co najważniejsze doświadczonej w prowadzeniu samochodu.

A do władz apeluję! Proszę zapomnijcie o pomysłach typu "prawo jazdy dla 16-latka". Dla dobra tychże 16-latków. Pozdrawiam redakcję i Czytelników. Odrowąż

***

Lubisz swoje auto? A może uważasz, że jest złe? Oceń je. Kliknij TUTAJ. A później zjedź na pobocze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drzewa | tematy | prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy