Poważny wypadek znanego kolarza. Zderzył się z autem, wszystko nagrała kamera

W czasie treningu odbywającego się w Belgii kolumbijski kolarz miał wypadek. Zderzył się z jadącym samochodem. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

Treningi prowadzone przez kolarzy na drogach publicznych są ryzykowne. Odbywają się w normalnym ruchu, co narusza sportowców na potrącenia przez samochody. Niestety, takiej sytuacji doświadczył 28-letni kolumbijski kolarz Juan Sebastian Molano, zawodnik UAE Team Emirates, który reprezentuje również Rafał Majka.

Kolarz miał wypadek. Zderzył się czołowo z autem

Do zdarzenia doszło w Belgii, w okolicach miejscowości Waregem. Kolarz przygotowywał się tam do startu w wyścigu Gent - Wevelgem. W pewnym momencie zderzył się z samochodem osobowym, który nadjechał z przeciwnej strony i zamierzał skręcić w lewo. Sytuacja została zarejestrowana przez kamerę monitoringu znajdującą się na jednym budynków stojących obok drogi. 

Reklama

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak jadący rowerem kolarz w pewnym momencie zderza się czołowo jadącym samochodem osobowym. Zawodnik znika z kadru, a rower leci w powietrzu i upada na placu znajdującym się przed budynkiem, na którym zainstalowana jest kamera (co świadczy o sile uderzenia). Najprawdopodobniej kierowca auta próbował właśnie wjechać ten plac.

Początkowo nie było wiadomo, jak poważne są obrażenia kolumbijskiego kolarza. Na szczęście okazało się, że nie jest tak źle, jak się obawiano. Nie oznacza to jednak, że kolarz wyszedł ze zderzenia z autem bez szwanku. 

Jak poinformował jego zespół, mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu. Ma także złamany palec u stopy. Należy się domyślać, że wskutek zdarzenia doznał również ogólnych potłuczeń ciała. Trudno stwierdzić, kiedy mężczyzna wróci do startów. Zespół UAE Team Emirates pisze o kilkutygodniowej przerwie. 

Kim jest Juan Sebastian Molano

Juan Sebastian Molano jest 28-letnim kolarzem zawodowym. W barwach swojego obecnego zespołu występuje od 2019 roku. Członkiem zespołu UAE Team Emirates jest również polski kolarz, Rafał Majka. 

Wśród osiągnięć Molano można wymienić drugą lokatę w wyścigu Trofeo Palyade Palma, wchodzącego w skład serii pięciu kolarskich jednodniowych wyścigów Challenge Mallorca, czy pierwsze miejsce na 21. etapie Vuelta a España. W tym roku mógł jak dotychczas pochwalić się pierwszym miejscem na jednym z etapów UAE Tour oraz zwycięstwem w Grand Prix de Denain we Francji. Z pewnością na kolejne starty będzie musiał trochę poczekać.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy