​Policjanci nie potrafią jeździć? Zobacz film instruktażowy

Zgadzasz się z tym? Policjant to bez wątpienia jeden z najniebezpieczniejszych zawodów. Gdyby nie funkcjonariusze w niebieskich mundurach, nasze życie nie byłoby tak spokojne i poukładane.

Rodziny policjantów wiedzą, że ciężka służba ma niewiele wspólnego z obrazem przedstawianym przez telewizyjne seriale. Pensja nie zawsze wystarcza na godne życie, na co dzień policjanci zmagać się muszą nie tylko z przestępcami, ale też brakami w sprzęcie. 

Niestety, w wielu przypadkach, zauważalne są też duże braki w wyszkoleniu, które każą się zastanowić nad poziomem edukacji w szkołach policyjnych. Dotyczą one np. przepisów ruchu drogowego, z których nagminnie zdają się drwić chociażby zmotoryzowane patrole prewencji.   

Poniekąd wynika to ze specyfiki wykonywanej pracy, często podyktowane jest też - niestety - poczuciem bezkarności.

Problem w tym, że tego typu zachowania drażnią dużą część zwykłych kierowców i rzutują na wizerunek instytucji, której zasługi są przecież trudne do przecenienia.

Wielu kierowców - słusznie - wskazuje przecież na fakt, że drogowe manewry, które policjantom uchodzą na sucho, w ich przypadku zakończyłyby się słonym mandatem.  

W jaki sposób propagować wśród policjantów wiedzę o przepisach ruchu drogowego? Na ciekawy sposób wpadł Przemysław Wójcik - kierowca z Sieradza. Postanowił odwołać się do sprawdzonej metody filmów instruktażowych, jakie - jeszcze kilkanaście lat temu - pomagały w edukacji chociażby uczniów podstawówek ubiegających się o kartę rowerową.

Poniżej prezentujemy pierwszą z cyklu tego typu produkcji.  Jak sądzicie, czy przyniesie pożądany skutek? 

INTERIA.PL
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy