Reklama

Policja zawsze się wykręca

Gdy otrzymujemy listy od naszych Czytelników, którzy interweniują w sprawie policyjnych radiowozów łamiących zasady ruchu drogowego, przesyłamy je do rzeczników prasowych poszczególnych komend.

Przesyłamy, ale złudzeń nie mamy. Odpowiedź zawsze jest taka sama. Policjanci postępowali zgodnie z prawem, np. parkowali na miejscach dla inwalidów, bo się spieszyli itp., itd...

Reklama

Podobnie odpowiedziano nam na list Czytelnika z Krakowa. Poniżej jego obszerne fragmenty:

(...)Na moście Zwierzynieckim w kierunku północnym są dwa pasy ruchu. Prawy, z którego jedziemy na obwodnicę cieszący się umiarkowanym zainteresowaniem kierowców, oraz lewy prowadzący do ścisłego centrum, na którym w tym czasie tworzą się gigantyczne korki.

Nagminnym procederem kierujących jest pokonanie mostu prawym pasem i późniejsze wciskanie się na lewo. Można powiedzieć że takich obrazków są w Polsce tysiące i nie ma w tym nic niezwykłego! Tym razem jednak cwaniakiem ignorującym zasady ruchu drogowego jest kierowca radiowozu policyjnego.

Mimo ciągłej linii oraz tego że za 30 metrów widać lewoskręt, który po skręceniu w boczną drogę i zawróceniu (choćby na stacji paliw), pozwala zawrócić zgodnie z kodeksem, policjant kierujący radiowóz wybiera wariant "władza może więcej" blokując uczestników ruchu prawego pasa oraz przekraczając linię ciągłą. Oczywiście radiowóz nie jest w tym czasie "uprzywilejowany".

Blokowanie pasa ruchu, oraz przekroczenie linii ciągłej to wykroczenia, za które krakowska policja musi wystawić kierującemu mandat, ponieważ fotografia którą zrobiłem zawiera datę oraz godzinę i powinna być (jak w przypadku fotografii z fotoradarów) wystarczającym dowodem do ukarania. Mam nadzieję że kopię mandatu wraz z przeprosinami krakowska policja prześle Waszej redakcji.

Tyle list. Wydawałoby się, że krakowska policja napisze nam, że kierowca radiowozu popełnił wykroczenie drogowe, został upomniany i byłoby po sprawie. Ale nie... Policja nie może przyznać się do błędu.

Odpowiedź krakowskiej policji znajdziesz na następnej stronie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: radiowóz | lewo | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje