Policja uruchomiła wakacyjną Mapę Wypadków Drogowych. Są już pierwsze punkty

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku, spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też policja zdecydowała się także w tym roku uruchomić mapę, obrazującą liczbę ludzkich tragedii, jakie miały miejsce na polskich drogach przez okres wakacji.

Każdego dnia przez całe wakacje Mapa Wypadków Drogowych będzie aktualizowana. Znajdzie się na niej liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżące uzupełnianie statystyki, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji wszystkich ich użytkowników oraz zachęcenie do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu, takich jak rodzaj zdarzenia oraz liczba zabitych z podziałem na użytkowników dróg. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Policja ma nadzieję, że w ten obrazowy sposób przedstawiania statystyk, które zwykle traktowane są jak suche, niewiele mówiące dane, wpłynie na wyobraźnię wszystkich uczestników ruchu i skłoni ich do większej ostrożności.

Reklama

Obecnie na mapie zaznaczone są cztery zdarzenia. Aż cztery! Rok szkolny zakończył się wczoraj, a policja o uruchomieniu tegorocznej mapy poinformowała dzisiaj. W tym czasie zdążyły już zginąć cztery osoby. Był to kierowca samochodu w województwie lubelskim, pieszy w małopolskim, motocyklista w łódzkim oraz rowerzysta w zachodniopomorskim.

W ciągu zeszłorocznych wakacji na polskich drogach doszło do ponad 6,8 tys. wypadków. Zginęły 644 osoby, a 8 tys. osób zostało rannych. Jak to wyglądało na mapie wypadków, możecie zobaczyć poniżej. Nie uwzględnia ona ostatecznych danych, ale i tak liczba kropek, z których każda przecież informuje o ludzkiej tragedii, robi wrażenie. Postarajmy się, aby w tym roku było ich o wiele mniej.

Aktualizowaną codziennie Mapę Wypadków Drogowych można znaleźć pod tym adresem.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy