Reklama

Pieniądze są, autostrad nie ma

Autostrad jak nie było, tak nie ma, a 300 mln zł z opłaty paliwowej leży spokojnie na bankowym koncie. Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych i Autostrad miała wykorzystać 2/3 z tych funduszy; na razie jednak pieniądze nie zostały naruszone.

Bank Gospodarstwa Krajowego co miesiąc otrzymuje sporą sumę pochodzącą z kieszeni kierowców. Sukcesywnie na ten fundusz wpływa niecałe 100 mln złotych ? mówi Maciej Tekielski, rzecznik banku.

Od marca wpłynęło więc prawie 300 mln, ale Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych i Autostrad wydała zaledwie... promil środków. Reszta leży na koncie i zarabia. Są to różne lokaty krótkoterminowe - wyjaśnia Tekielski. Pieniądze przynoszą więc zyski i to nie tylko GDDPiA, ale także bankowi.

Dodajmy, że plan budowy i finansowania inwestycji drogowych powstał dopiero w kwietniu, choć pieniądze zbierane są od stycznia.

Reklama

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: dyrekcja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy