Ostrzelali autobusy wiozące 150 pasażerów

​Do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni, zatrzymani przez świdnickich policjantów, a podejrzewani o ostrzelanie z broni pneumatycznej 4 autobusów i busa przewożących łącznie 150 pasażerów. Na szczęście nikt z nich nie doznał obrażeń, jednak w autach zostały rozbite szyby.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 16.30. Podejrzewani wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. W mercedesie, którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli pistolet pneumatyczny z magazynkiem.

W autach przewożących pasażerów zostały rozbite szyby. Na szczęście żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń. Obaj mężczyźni, w wieku 52 lat, zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Jeden z nich to mieszkaniec Wałbrzycha, a drugi nie ma stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci, wyjaśniając wszystkie okoliczności tej sprawy, prowadzą czynności w kierunku zniszczenia mienia i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Przypomnijmy, że są to czyny zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Funkcjonariusze sprawdzają też, czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: autobus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama