Reklama

Ograniczenie prędkości - najczęściej łamany przepis ruchu drogowego.

Ograniczenie prędkości to zdecydowanie najczęściej łamany przepis ruchu drogowego. Aż 90 % osób, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej na stronie internetowej "Kierowca na szóstkę" przyznało się do przekraczania limitu prędkości.

W ankiecie pod hasłem "Jakie przepisy łamiesz najczęściej" - wzięło udział 2 359 osób, z czego aż 44 % to osoby młode w wieku 18 - 25 lat. Zdecydowana większość z ankietowanych osób nie przestrzega przepisu ograniczenia prędkości, 7 % osób nie respektuje zakazu zatrzymywania się lub postoju, 2 % łamie zakaz wyprzedzania a 1% przejeżdża na czerwonym świetle.

Młodzi ludzie nie popierają jednak szybkiej jazdy. W ich wypowiedziach na prowadzonym równolegle z ankietą internetowym forum pod hasłem "Dlaczego młodzi kierowcy jeżdżą z niebezpieczną prędkością" - przeważają wypowiedzi krytykujące łamanie przepisów. Grzegorz napisał, że młodzi kierowcy często po zdobyciu prawa jazdy myślą, że wszystko co jest potrzebne do jazdy już posiadają. Nie zdają sobie sprawy, że nie mają odpowiednich umiejętności.

Reklama

Dla Jacka przesadnie szybka jazda to młodych kierowców to ukryte kompleksy, niekoniecznie związane z motoryzacją. Chyba za mało młodych kierowców zdaje sobie sprawę, że szybka jazda to nie łyk adrenaliny, ale może ostatni łyk świeżego powietrza i co najgorsze nie tylko dla nich, ale i innych użytkowników drogi - dodaje. Marcin napisał, że młodzi ludzie jeżdżą szybko dla przyjemności, szpanu a czasem niestety z głupoty.

Oczywiście problem szybkiej jazdy nie dotyczy tylko młodych kierowców. Nie wszyscy młodzi kierowcy są tacy sami - twierdzi Łukasz - Przede wszystkim zależy to od charakteru a nie od wieku.

A co Ty sądzisz na ten temat?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje