Reklama

Nowe auta dla policji

To już pewne. Polska policja "dozbrojona" zostanie w nową broń do walki z drogowymi piratami. Jak informuje instytut "Samar" już wkrótce, na drogach poza takimi autami jak opel vectra, volkswagen passat czy skoda superb, pojawią się inne, tzw. "pościgowe" radiowozy.

Tym razem dla policjantów będzie to jednak zupełna nowość, do czterech komend w Polsce (Białystok, Gdańsk, Opole, Warszawa) trafi bowiem aż 120 wyposażonych w wideorejestratory samochodów alfa romeo 159. Co ciekawe, będą to auta oznakowane.

Przetarg, który przeprowadzono w trybie aukcji elektronicznej wygrała firma ACM Mari Car z Poznania. Jej oferta okazała się o 20 tys. zł lepsza, niż złożona przez warszawską firmę Pol-Mot Auto, która oferowała policji opla insignię. Wiadomo, że w specyfikacji technicznej stróże prawa określili, że samochody mają mieć silnik o mocy nie mniejszej niż 200 KM, przyspieszać do 100 km/h w mniej niż 9 sekund i rozpędzać się do prędkości maksymalnej powyżej 210 km/h. Jak nas poinformował rzecznik Fiat Auto Poland, Bogusław Cieślar, alfy otrzymają benzynowe, doładowane silniki 1.75 TBi o mocy 200 KM (od 0 do 100 km/h w 7,7 s, prędkość maksymalna 235 km/h). Jest to najnowsza konstrukcja włoskiej firmy.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen Passat | Skoda Superb | Opel Vectra | Auta | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy