Reklama

Nielegalna fabryka paliwa

Policjanci, pracownicy wywiadu skarbowego oraz służby celnej zlikwidowali w miejscowości Lubstów w powiecie konińskim nielegalną fabrykę produkującą olej napędowy.

Policjanci, pracownicy wywiadu skarbowego oraz służby celnej zlikwidowali w miejscowości Lubstów w powiecie konińskim  nielegalną fabrykę produkującą olej napędowy.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu Grażyna Herman-Perek, w fabryczce odbarwiano olej opałowy i wprowadzano go na rynek jako pełnowartościowe paliwo do samochodów z silnikami diesla. Funkcjonariusze szacują, że tylko we wrześniu odbarwiono 1,6 mln litrów oleju napędowego.

Podczas przeszukań magazynów firmy funkcjonariusze znaleźli dwie instalacje wraz ze zbiornikami na paliwo o pojemności około 500 tys. litrów, maszyny i urządzenia oraz środki chemiczne do odbarwiania oleju opałowego, 20 plastikowych pojemników o pojemności po 1000 litrów oraz ciągnik rolniczy z przyczepą, służącą do wywozu odpadów po odbarwionym oleju.

Reklama

Według Herman-Perek, funkcjonariusze ustalili, że pod tym samym adresem funkcjonowała także linia technologiczna do nielegalnej produkcji papierosów.

Na razie nie znaleziono osób zajmujących się przerabianiem paliw i produkcją papierosów. "Trwa dochodzenie, które ma ustalić organizatorów nielegalnego przedsięwzięcia" - powiedziała rzeczniczka.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: fabryka | olej | funkcjonariusze | nielegalni | paliwa | nielegalna fabryka | nielegalna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy