Reklama

Na tych drogach najłatwiej uszkodzić samochód!

Na te dziury szczególnie uważajcie - ostrzega kierowców "Metro".

Eksperci jednej z firm ubezpieczeniowych ustalili, które drogi są najbardziej niebezpieczne dla aut. Zima powoli, ale jednak dobiega końca i oczom przerażonych kierowców ukazują się pozostałości po niej, czyli dziury w jezdni.

Wjechanie w taką szczelinę często kończy się uszkodzeniem pojazdu. Najbardziej narażone są oczywiście zawieszenie i koła. Poszkodowani mają dwa wyjścia, albo żądać odszkodowania od zarządcy drogi, albo skorzystać ze swojej polisy auto casco.

I właśnie jeden z ubezpieczycieli przeanalizował ponad 7 tys. szkód zgłoszonych od połowy stycznia do połowy lutego i skrupulatnie wyliczył, które polskie trasy są najbardziej dziurawe. Tak powstał pierwszy ogólnopolski ranking dziurawych dróg.

Reklama

Jego pomysłodawcom chodziło głównie o przestrogę dla kierowców, jakich szlaków mają unikać. Zamierzają monitorować stan dróg i za kilka tygodni przygotować kolejne zestawienie, które pokaże, gdzie naprawiono uszkodzenia nawierzchni.

Oto "Top 10" najbardziej dziurawych dróg w Polsce - które wymienia "Metro":

1. Droga Krajowa nr 221 na odcinku Kolbudy - Przywidz

2. Mszana (pow. Wodzisław Śląski) skrzyżowanie dróg 933 i 930

3. Zielona Góra, rondo przy Trasie Północnej

4. Miejscowość Silno, trasa Tuchola - Chojnice

5. Trasa Dobrodzień - Olesno na wysokości miejscowości Wachowice

6. Tychy, ul. Beskidzka

7. Trasa Zielona Góra - Przylep

8. Poznań, ul. Warszawska

9. Droga 426 na trasie Strzelce Opolskie - Zawadzkie

10. Droga krajowa Pyrzyce-Banie

INTERIA.PL/RMF/PAP
Dowiedz się więcej na temat: drogi | dziury

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy