Reklama

Na polskich drogach coraz bezpieczniej?

Polskie drogi są coraz bezpieczniejsze – tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Głównego Inspektora Transportu Drogowego - Alvina Gajadhura. Jak się jednak okazuje, do stanu idealnego wciąż daleko.

 

Główny Inspektor Transportu Drogowego - Alvin Gajadhur - wypowiedział się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu na temat bezpieczeństwa drogowego. Jego zdaniem uległo ono znaczącej poprawie w ostatnich latach.

Wpływ na ten fakt mają mieć przede wszystkim nowe, lepiej przemyślane inwestycje drogowe, uwzględniające budowę dróg przy zachowaniu współczesnych norm bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także fakt szeroko zakrojonej modernizacji i poszerzania starszych odcinków jezdni.

Alvin Gajadhur zwrócił także uwagę na spadającą liczbę wypadków drogowych na przestrzeni ostatnich lat. Na podstawie danych z ITD wynika m.in., że ostatnie wakacje były jednymi z najbezpieczniejszych w ostatnim czasie.

Reklama

Więcej pijanych kierowców

Chociaż statystyki dotyczące wypadków faktycznie wskazują na poprawę - w lipcu i sierpniu było ich 4127 - o 12 proc. mniej niż w zeszłoroczne wakacje - nie dotyczą one niestety liczby nietrzeźwych kierowców.

W dniach 1-31 lipca służby zanotowały aż 10 645 przypadków kierowania po spożyciu alkoholu. Jest to najwyższy miesięczny wynik zarejestrowany w tym roku. W porównaniu z lipcem 2021 liczba zatrzymanych na podwójnym gazie wzrosła o 24 proc.

Niedaleko w tyle jest sierpień, w którym zatrzymano 10 282 pijanych kierowców - o 29 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Przez całe wakacje nie było weekendu, w który policja nie rejestrowałaby przynajmniej 1000 przypadków jazdy pod wpływem napojów wyskokowych.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | ITD | pijani kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy