Reklama

Kierowcy kontra zima

Niemal w całej Polsce kierowcy wciąż muszą się zmagać z zimowymi utrudnieniami. Ciężko jest w Wielkopolsce, gdzie od rana nieustannie pada śnieg, a jazdę dodatkowo utrudnia silny wiatr. Złe warunki panują także w Łódzkiem, na Pomorzu i na Dolnym Śląsku.

Wszystkie główne drogi Wielkopolski są przejezdne, ale w wielu miejscach zalega błoto pośniegowe. Jest bardzo ślisko. Policja i drogowcy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Reklama

Kłopoty mają także kierowcy w Łódzkiem. Tam również od rana pada śnieg. Największe problemy występują na północy województwa: w okolicach Łowicza i Kutna. Niewiele lepiej jest na krajowej "jedynce" - zarówno na północ, jak i na południe od Łodzi. Ślisko jest także na drogach prowadzących z Piotrkowa Trybunalskiego do Kielc i Radomia.

Złe warunki drogowe panują także na Pomorzu - na jezdniach zalega błoto pośniegowe. A jazdę dodatkowo utrudnia padający śnieg. Wszystkie trasy są przejezdne, ale miejscami jest bardzo ślisko. W regionie ciężko będzie się jeździło przez cały dzień; po południu warunki mogą się jeszcze pogorszyć - według prognoz opady śniegu i śniegu z deszczem będą się nasilały. Do tego dojdzie silny wiatr.

Na Dolnym Śląsku najgorsze warunki panują na górskich odcinkach dróg; na niektórych z nich, jazda bez łańcuchów jest niemożliwa - takie warunki panują np. na krajowej "trójce" między Jelenią Górą a przejściem granicznym w Jakuszycach oraz na "ósemce" Kłodzko-Kudowa.

Zima nie odpuszcza także na Podkarpaciu. Tam na drogach, oprócz zajeżdżonego śniegu, na kierowców czyhają także koleiny.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: "Wiatr" | rana | wiatr | silny wiatr | ślisko | śnieg | zima | kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje