Reklama

Kiedy włączać halogeny?

Z dużym odzewem spotkała się nasza informacja o modzie na włączanie świateł przeciwmgłowych niezależnie od pory dnia i przejrzystości powietrza. Świadczy to, że sami spotkaliście się z tym problemem.

W komentarzach wskazujecie, że w nocy przednie światła przeciwmgielne pomagają oświetlić pobocze, zauważyć dziury w drogach czy nieoświetlonych rowerzystów. W tym miejscu warto wskazać, że przepisy zezwalają na używanie świateł przednich przeciwmgielnych na krętych drogach.

Reklama

Inaczej ma się sprawa ze światłami tylnymi. Te można włączyć tylko w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. Tych świateł nie włącza się raczej dla szpanu, lecz często nie zostają wyłączone przez roztargnienie. Nie powodują nagłego olśnienia, ale wyrazy współczucia dla kierowcy, który musi jechać kilka, czy kilkanaście kilometrów za delikwentem z włączonym tylnym oświetleniem przeciwmgielnym. A już szczególnie godna współczucia jest taka jazda po mokrym asfalcie, gdy mocne światło dodatkowo odbija się od jezdni.

Niestety, nie wszyscy kierowcy potrafią właściwie używać zarówno przedniego, jak i tylnego oświetlenia przeciwmgielnego. Co więcej, nie zawsze skutkują próby zwrócenia uwagi na nadużycie.

TUTAJ możesz zapoznać się dyskusją na temat.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: halogen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje