Reklama

Jak jeździ się w Niemczech?

Koleją, a może samochodem? Prezentujemy specjalny poradnik dla tych, którzy zamierzają wybrać się na mundial do Niemiec autem. Ponieważ niemieccy policjanci będą częściej niż zwykle patrolować drogi, warto pamiętać o kilku zasadach.

Niemieckie autostrady w niczym nie przypominają polskich. Można na nich podróżować komfortowo, bez większych problemów i bez opłat. Teoretycznie nie obowiązuje na nich ograniczenie prędkości, chyba że znaki mówią inaczej.

Na niemieckich drogach warto zwrócić uwagę na odstęp między pojazdami. Powinien on wynosić minimum połowę prędkości, czyli jeżeli jedziemy 120 kilometrów na godzinę, należy zachować 60-metrowy odstęp.

Kwoty mandatów za przekroczenie prędkości wahają się od 30 do 500 euro. Grzywny trzeba płacić na miejscu gotówką. Ewentualnie możemy zostawić policji dokumenty i podjechać do najbliższego bankomatu. Gdy już zatrzyma nas policja, najlepiej nie wdawać się w dyskusję.

Reklama

Warto również pamiętać, że paliwo w Niemczech jest droższe niż w Polsce. Przeciętnie litr benzyny super-95 kosztuje 1,31 euro, super-98 – 1,39 euro. Za litr oleju napędowego zapłacimy ok. 1,12 euro, a za litr gazu – 0,65 euro.

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy