Reklama

Ile zdjęć robią fotoradary? Będą robić jeszcze więcej!

W ciągu długiego weekendu fotoradary średnio rejestrują na polskich drogach 3 tys.700 przekroczeń prędkości.

Jak zaznacza Marcin Flieger, dyrektor centrum automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, system fotoradarów działa na najważniejszych drogach i w miejscach najbardziej niebezpiecznych. Marcin Flieger uważa, że świadomość działania systemu fotoradarów wpływa na styl jazdy kierowców.

W przyszłym roku na polskich drogach pojawi się 300 nowoczesnych urządzeń - to ma ograniczyć liczbę wykroczeń najbardziej brawurowych kierowców - dodaje Flieger. Jego zdaniem nawet te najbardziej zaawansowane pod względem bezpieczeństwa państwa nie osiągnęły stanu całkowitego wyeliminowania ofiar śmiertelnych wypadków.

Reklama

Fileger przypomina, że fotoradary na drogach ustawione są na wychwytywanie pojazdów przekraczających dopuszczalną prędkość o więcej niż 10 kilometrów na godzinę. Jednak najwięcej kierowców przekracza dopuszczalną prędkość o 30 kilometrów na godzinę.

Od przyszłego roku na drogach zostanie wprowadzony także odcinkowy pomiar prędkości. W takich wypadkach ustawione zostaną urządzenia na początku i na końcu trasy, a potem zostanie wyliczona średnia prędkość.

Na drogach pojawią się także urządzenia do kontroli przejazdu na czerwonym świetle, skróci się także czas od popełnienia wykroczenia do wystawienia mandatu. Inspekcja Trasnportu Drogowego zamierza wydać na budowę nowego systemu fotoradarów 50 milionów euro.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje