Reklama

Halo, tu Radio Erewań!

Pamiętacie Radio Erewań? Za czasów socjalizmu "chodził" dowcip, że radio podało informację, iż na placu Czerwonym w Moskwie rozdają rowery. Niestety, na drugi dzień w eter poszło dementi - nie rozdają, ale kradną, nie rowery, ale samochody i nie w Moskwie, ale Leningradzie.

Historia z Hummerem, który ukradziono w Polsce litewskiemu siłaczowi (pisaliśmy o tym wczoraj za Polską Agencją Prasową) okazała się właśnie taką informacją rodem z Radia Erewań.

Zacznijmy może od tego, co jest prawdą. Faktycznie litewski sportowiec Zydrunas Savickas wygrał zawody "Arnold Strong Men 2005", za co nagrodą był Hummer wręczany przez gubernatora stanu Kalifornia w USA Arnolda Schwarzeneggera.

Litwin ze względów podatkowych z nagrody jednak zrezygnował w zamian biorąc gotówkę. Był więc bardzo zdziwiony, gdy go poinformowano, że skradziono mu w Polsce samochód, który nigdy nie wyjechał z fabryki...

Reklama

Prawdą jest też, że 19 listopada pod Grójcem skradziono Hummera na litewskich numerach oraz że we wtorek zatrzymano sprawców owej kradzieży.

Skąd więc całe zamieszanie? Poszkodowany Litwin, po stracie samochodu poinformował polską policję, że auto należało kiedyś do Savickasa, licząc na szybsze odzyskanie samochodu.

Polacy tej informacji nie zweryfikowali, za to trafiła ona do dziennikarza "Nowego Dnia", który 18 stycznia ją opublikował. I wiadomość zaczęła żyć własnym życiem... Aż do dzisiaj.

O sprawie powiadomił reportera INTERIA.PL zaprzyjaźniony z naszą redakcją Algirdas Skrebiskis z wydawanego na Litwie dziennika Verslo Zinios, który powiedział, że wiele litewskich gazet w żartobliwym tonie opisało dzisiaj rzekomą kradzież samochodu Zydrunasa Savickasa.

Sportowcom jednak również giną samochody. Nie dalej, jak 25 stycznia w Kownie skradziono BMW X5 koszykarzowi (polskiego pochodzenia) litewskiego Żalgirisu Dariuszowi Lavrinoviciusowi. Samochód zniknął w nocy spod domu zawodnika. Dodajmy, że ów pojazd ubezpieczony był w litewskim oddziale polskiego PZU ("PZU Lietuva").

Copyright © (UWAGA! Autorów stron motoryzacyjnych nie tylko w internecie prosimy o nie wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie - bez naszej zgody - tekstów z serwisu Motoryzacja. )

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje