Reklama

Fotoradary niestraszne kierowcom

Stołeczni kierowcy nie muszą obawiać się stacjonarnych fotoradarów, ponieważ w Warszawie nie ma ani jednego takiego urządzenia. O ich ustawienie nie zadbało ani miasto, ani policja.

Policjanci przekazali dwa przenośne fotoradary straży miejskiej. Sami bowiem nie nadążali z wystawianiem mandatów. Jednak Rzecznik Praw Obywatelskich uznał, że strażnicy miejscy nie mogą używać fotoradarów. Straż zapowiada, że będzie wystawiać mandaty dopóki nie będzie oficjalnego stanowiska MSWiA w tej sprawie.

Z dwóch urządzeń w tej chwili działa tylko jedno. Robi ono zdjęcia tylko przekraczającym dozwoloną prędkość o co najmniej 40 kilometrów na godzinę. Strażnicy nie są bowiem w stanie wystawiać mandatów wszystkim przyłapanym na zbyt szybkiej jeździe.

Porozmawiaj na Forum.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: fotoradary

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy