Reklama

Ekspresowe usuwanie dziur

W Bytomiu urząd miasta uruchomił specjalną infolinię, na którą można zgłaszać informacje dotyczące stanu dróg.

Dzwoniąc pod numer 800 204 474 podajemy, gdzie znajduje się dziura. Zgodnie z komunikatem na stronie internetowej urzędu wyrwa w jezdni może być załatana nawet w półtorej godziny. Czy na pewno?

Nasz dziennikarz przed 13 zadzwonił na infolinię i zgłosił dziurę, która podczas odwilży pojawiła się w Bytomiu przy ul Zabrzańskiej. O godz. 16 droga jednak nadal była dziurawa. I choć od telefonu minęły ponad 3 godziny, niestety nikt nawet nie pojawił się tam, aby ocenić jak poważnie zniszczony jest asfalt.

Dziury w tym miejscu - jak opisuje nasz dziennikarz - możemy ominąć tylko, gdy nie nic nie jedzie z drugiej strony. W przeciwnym razie, wpadamy w wyrwy w drodze, jedna po drugiej - w najlepszym przypadku tracąc jedynie nerwy. Okazuje się, że informacja na stronie o błyskawicznym usuwaniu dziur - podana jest nieco na wyrost.

Reklama

Jak wyjaśnia rzeczniczka magistrat ubytek może zostać usunięty w 1,5 godziny, ale - jak zaznacza - pod warunkiem, że maszyna nie pracuje gdzie indziej.

Pozostaje nam wierzyć, że ów drogowy kombajn od 13 bez przerwy pracuje. Szkoda tylko, że dobry PR nie idzie w parze z szybkim, deklarowanym działaniem.

RMF

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy