Reklama

Dziś wyrok dla Jędrzejczak?

Niewykluczone, że jeszcze dziś zapadnie wyrok w procesie Otylii Jędrzejczak. Pływaczka oskarżona jest o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym zginął jej brat.

Podczas rozprawy odbędą się mowy końcowe stron - prokuratora i obrońców.

Jędrzejczak nie stawi się dzisiaj w sądzie w Płońsku, gdyż razem z kadrą jest w Australii gdzie odbywają się pływackie mistrzostwa świata.

Do tragedii doszło 1 października 2005 roku wieczorem w miejscowości Miączyn koło Czerwińska na drodze krajowej nr 62 Warszawa-Płock (Mazowieckie).

Podczas wyprzedzania kilku pojazdów i jazdy z nadmierną prędkością Otylia Jędrzejczak, chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwka fiatem uno, zjechała na lewą stronę jezdni i wypadła z drogi. Potężny chrysler 300C kombi, oddany do dyspozycji pływaczki przez sponsora, najpierw przejechał kilkaset metrów polem, a następnie uderzył w drzewo, na skutek czego dachował. Na miejscu zginął 19-letni brat Jędrzejczak, Szymon.

Reklama

Pływaczce grozi od pół roku do 8 lat więzienia. Podczas ostatniej rozprawy, 22 lutego, sąd wysłuchał opinii biegłych, którzy badali przyczyny wypadku Otylii Jędrzejczak.

Biegli byli podzieleni w opiniach. Z ekspertyz wynika, że pływaczka na pewno przekroczyła prędkość, nie ma jednak zgody co do tego o ile. Wynika z nich również, że wyprzedzała w sposób niezgodny z przepisami, niezachowując szczególnej ostrożności podczas manewru, w warunkach niedostatecznej widoczności, która była ograniczona przez jadącego przed nią busa oraz zagłębienie terenu.

Niektórzy z biegłych - ku zdumieniu naszej redakcji oraz wielu czytelników - uznali, że przekroczenie prędkości podczas wyprzedzania jest dozwolone. Wskazywali również na prawidłową reakcję pływaczki, która uniknęła czołowego zderzenia zjeżdżając z drogi (z tym trudno się nie zgodzić) oraz usprawiedliwiając wypadek zagłębieniem terenu...

Dzisiaj sąd będzie musiał wziąć pod uwagę sprzeczne nieraz opinie ekspertów oraz wydać sprawiedliwy wyrok.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne