Reklama

Dwóch 17-latków zginęło w wypadku...

Kolejny czarny weekend na drogach. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Suwałkach (podlaskie) - poinformował rzecznik suwalskiej policji Krzysztof Kapusta. Piątka młodych ludzi wracała z Suwałk z dyskoteki.

Do wypadku doszło około godziny 2.00 w nocy, gdy kierująca autem 21-letnia dziewczyna straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo (przeczytaj również tekst pt. Przydrożne drzewa to śmierć?).

Jak powiedział Kapusta, najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia była zbyt szybka. W wypadku zginęła kierująca samochodem dziewczyna i 26-letni mężczyzna. Według policji, ofiary nie znały się wcześniej, poznały się właśnie na dyskotece. Znały się natomiast trzy ranne osoby, które z ogólnymi obrażeniami trafiły do szpitala.

Reklama

Samochód był tak zniszczony, że aby wyciągnąć rannych strażacy musieli używać hydraulicznych przecinaków. "Auto wręcz opasało drzewo, w które uderzyło" - powiedział Kapusta.

***

Inny tragiczny wypadek zdarzył się w sobotę wczesnym popołudniem na zakopiance w okolicach Krzeczowa. Srebrny opel astra potrącił pieszego, który poniósł śmierć na miejscu. Samochód wpadł do rowu. Kierowcy i pasażerom nic się nie stało.

***

Sześć osób zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Rosiejów koło Skalbmierza (Świętokrzyskie) - poinformowała Ewa Jurkiewicz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Do wypadku doszło około godz. 3 nad ranem. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej lublin uderzył w bok golfa. Samochodem osobowym jechało sześć osób w wieku 19-22 lat. Wszyscy w stanie ciężkim trafili do szpitala. Kierowca lublina był trzeźwy. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

***

Jedna osobna zginęła, a 7 zostało rannych w wyniku zdarzenia trzech samochodów osobowych, do którego doszło w niedzielę na drodze Wrocław-Świdnica, na odcinku za Wrocławiem w pobliżu handlowego centrum budowlanego.

***

Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna w wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem na drodze krajowej nr 8 Białystok - Warszawa na wysokości Choroszczy koło. Do zdarzenia doszło około godziny 19. Zderzyły się osobowe bmw i dostawczy mercedes. Na miejscu zginął ok. 50-letni kierowca bmw, kierowcę mercedesa strażacy wyciągali ze zniszczonego auta.

***

Dwóch 17-latków zginęło w wypadku, do którego doszło w niedzielę po południu na drodze lokalnej w miejscowości Czyżkowo w gminie Lipka (Wielkopolskie). Ciężko ranni zostali 24- letni kierowca auta i 19-letnia dziewczyna.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, opel astra z czwórką młodych ludzi, podczas omijania fiata 126p zjechał na lewe pobocze, odbił w prawo, a następnie ściągnęło go na pobocze i bokiem uderzył w przydrożne drzewo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy