Reklama

Chcesz dojechać bezpiecznie? Bądź wyspany i wypoczęty

Początek lata to także początek wakacyjnych wyjazdów w góry, nad morze czy nad jeziora. Dla tych, którzy właśnie wyruszają w podróż przez pół Polski, mamy porady od instruktora bezpiecznej jady.

- Przede wszystkim należy być wypoczętym, bo prowadzenie samochodu wymaga nadzwyczajnej koncentracji, a to męczy. Swoją trasę warto podzielić na odcinki, mniej więcej dwugodzinne. Przez tyle czasu nasz umysł jest w stanie pracować na pełnych obrotach. Jeśli czujemy, że coś jest nie tak, natychmiast trzeba zrobić sobie przerwę. Najdrobniejszy symptom pokazujący, że z naszą koncentracją jest coś nie tak, oznacza, że nasz organizm jest już zmęczony - wyjaśnia instruktor bezpiecznej jazdy Jakub Brzuszkiewicz.

W trasę nie powinno się ruszać tuż po sutym obiedzie, gdyż to wpływa na senność. Oczywiście nie oznacza to również, że jechać powinniśmy z pustym brzuchem.

Reklama

Podróż powinniśmy zaplanować tak, żeby za kierownicą nie spędzić więcej niż 8-9 godzin w ciągu dnia, bo - co obliczono dla zawodowych kierowców - po tym czasie koncentracja gwałtownie spada.

A co dopiero u nas, amatorów, gdy na co dzień jeździmy przeważnie tylko po mieście.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: NAD

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy