Reklama

Celniczka do kierowcy: "Będziesz pan tu, ***, robił siarę?"

Słowa "służby mundurowe" kojarzą się głównie z Policją i Strażą Miejską ale kierowcy zawodowi wiedzą, że na drodze obawiać się muszą nie tylko "misiaczków".

Uprawnienia do kontrolowania kierowców i pojazdów mają również funkcjonariusze powołanej w tym celu Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej czy Straży Granicznej.

Służba w każdej z wymienionych formacji wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i stresem. Kierowcy bardzo często naginają obowiązujące prawo, w dużej części nie należą też do osób grzeszących elokwencją i dobrymi manierami.

Z tego względu rozpoczęcie służby poprzedzone jest z reguły miesiącami szkoleń i egzaminów. Przełożeni muszą być pewni, że - niezależnie od sytuacji - funkcjonariusze trzymać będą nerwy na wodzy.

Reklama

Okazuje się jednak, że nie wszyscy potrafią radzić sobie z napięciem i dochodzi do sytuacji, gdy policjanci, strażnicy miejscy czy inspektorzy transportu drogowego wyładowują swoją frustrację na kierowcach...

Poniżej prezentujemy filmik ukazujący interwencję Służby Celnej. funkcjonariuszka Izby Celnej w Olsztynie na jednym z przejść granicznych nie przebierała w słowach, chcąc zmusić kierowcę autokaru do wjechania na kanał celem sprawdzenia paliwa w baku. Zrugany szofer był jednak nieugięty, twierdząc, że nie ma kluczyków do autobusu, którym przyjechał, co tylko spotęgowało irytację pani celnik...

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Izby Celnej w Olsztynie. Po zapoznaniu się z materiałem wideo dyrektor izby wezwał funkcjonariuszkę do złożenia wyjaśnień. Wczoraj wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne, którego wyniki znane będą za kilka dni. W liście od rzecznika czytamy również, że "stanowisko Izby w tej sprawie jest jednoznacznie - funkcjonariuszka pod żadnym pozorem nie miała prawa w takiej formie odezwać się do podróżnego".

A ty jak oceniasz zachowanie celniczki z Olsztyna?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje