Reklama

Bus skręcany drutem woził dzieci do szkoły!

Co jakiś czas przez media przetacza się wiadomość dotycząca tragicznego wypadku busa. Na szczęście, do tego typu zdarzeń dochodzi coraz rzadziej.

Duża w tym zasługa policji oraz inspekcji transportu drogowego, która w krótkim czasie stała się prawdziwym postrachem wśród przewoźników.

O tym, że prewencyjnych działań inspektorów nie sposób przecenić świadczą takie przypadki, jak ten, z którym spotkali się dziś funkcjonariusze ITD z Lublina.

Dzisiaj w godzinach porannych inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki Lublin. Pojazd należy do jednej z podlaskich gmin i wykorzystywany jest do przewozu dzieci do szkół.

Reklama

Stan techniczny samochodu, najpełniej oddaje słowo "skandaliczny". Auto miało m.in. skorodowane elementy konstrukcyjne, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny hamulec postojowy i nie działające światło stop. Jakby tego było mało, podłoga pojazdu była skorodowana w takim stopniu, że zagrażało to wypadnięciem pasażerów bezpośrednio na jezdnię, a ławki, na których przewożono dzieci, przymocowane były za pomocą drutów!

W związku ze stwierdzonymi usterkami inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy.

Tego typu busy niestety często można spotkać na polskich drogach

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy