Reklama

Będą dwie nowe obwodnice

Ponad 68 mln zł będzie kosztowała budowa obwodnic Nowej Soli i Nowego Kisielina w Lubuskiem. Obie inwestycje uzyskały 85-procentowe dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Nowymi drogami kierowcy pojadą pod koniec 2012 r. - poinformował PAP Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. Projekty dotyczące budowy obwodnic zatwierdził zarząd woj. lubuskiego.

Inwestycja drogowa w Nowej Soli to budowa nowej trasy z dojazdami do dróg lokalnych. Powstaną obiekty mostowe i przejazd kolejowy w miejscu krzyżowania z linią kolejową nr 371 Wolsztyn - Żagań.

Realizacja inwestycji pozwoli usprawnić komunikację i rozwój gospodarczy Nowej Soli - trzeciego co do wielkości miasta w regionie. Całkowita wartość projektu wynosi 36 mln 610 tys. zł, z czego dofinansowanie to 85 procent. Droga zostanie oddana do użytku w listopadzie 2012 roku.

Reklama

Ponad 32 miliony zł będzie kosztowała budowa obwodnicy Nowego Kisielina. Długość zaprojektowanej trasy wynosi prawie 4 km. Powstaną jezdnie z trzema rondami i niezbędną infrastrukturą (chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, melioracja). W ciągu trasy powstanie nowy wiadukt kolejowy.

Budowa obwodnicy, która ma zakończyć się w listopadzie 2012 r. jest jednym z etapów tworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego. Droga połączy strefę z S3. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2012 r.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny jest wspólną inwestycją Urzędu Miasta Zielona Góra, Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz gminy Zielona Góra i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na 182,5 hektarach będą działać: park naukowo-technologiczny oraz strefa aktywności gospodarczej i regionalny park specjalnej strefy ekonomicznej, na obszarze których znajdą się tereny inwestycyjne.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny ma wspierać rozwój gospodarczy regionu, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów i współpracę z największą w woj. lubuskim uczelnią - Uniwersytetem Zielonogórskim, w którym kształci się ok. 17 tys. studentów.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: obwodnica

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy