Reklama

"Balonik" przestanie być dowodem!

Ministerstwo Gospodarki i Główny Urząd Miar przygotowują rozporządzenie, które spowoduje, że alkotestery jakich używają policjanci podczas kontroli na drodze przestaną być dowodem w sądach.

Rozporządzenie ma podzielić alkomaty na dwie grupy - dowodowe i nie dowodowe. W pierwszej grupie znajdą się tylko te stacjonarne, duże skrzynki. W drugiej będą wszystkie używane do tej pory alkomaty przenośne - tłumaczył Marcin Kisielewicz z Głównego Urzędu Miar.

Reklama

Badanie zwykłym, wskaźnikowym alkotesterem będzie służyło tylko za podstawę do skierowania na dalsze badanie krwi - dodaje Kisielewicz. Do tej pory samo w sobie było już dowodem.

Mirosław Wasiak z Komendy Głównej jest zdruzgotany. Jak mówi, rocznie policja łapie prawie 200 tysięcy pijanych kierowców. Teraz trzeba będzie ich jeszcze odwozić na badanie krwi: - Ile straty czasu, policjanta w tym czasie nie ma na drodze, nie może czuwać nad bezpieczeństwem. Ile straty paliwa na podróżowanie tam i z powrotem. Myślę, że tutaj nie trzeba bardziej argumentować. Jak to wszystko ma się do zapowiedzi bezwzględnej walki z pijakami za kółkiem?

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja | alkomat | Ministerstwo Gospodarki | balonik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje