Autobus bez kierowcy wtoczył się na ulicę i chodnik. Wideo

Autokar bez kierowcy stoczył się z ulicy, uderzył w betonowy słup i zatrzymał się na schodach prowadzących do jednej z kamienic na ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe zabezpieczenie pojazdu w trakcie postoju. 59-letni kierowca, który zatrzymał się w zatoce autobusowej, nie zaciągnął hamulca postojowego.

Gdy kierowca wysiadł z autokaru i poszedł po pilotkę, pojazd bezwładnie zaczął staczać się na jezdnię. Jadąc bez kierowcy autokar przejechał na drugą stronę drogi, wjechał na chodnik, uderzył w słup ogłoszeniowy i zatrzymał się dopiero na metalowych schodach prowadzących do sklepu. Świadkiem zdarzenia był kierowca, który zobaczył co się stało i biegnąc próbował dogonić autokar.

Uszkodzeniu uległo również BMW zaparkowane między słupem informacyjnym a kamienicą. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na chodniku w chwili zdarzenia nie było osób postronnych, natomiast kierowcy, widząc staczający się autokar na włączonych światłach awaryjnych, zahamowali i zrobili mu miejsce.

Za nieprawidłowe zabezpieczenie pojazdu przed stoczeniem policjanci ukarali kierowcę mandatem w kwocie 500 zł.

Reklama

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu:

Policja
Dowiedz się więcej na temat: autokar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy