Ambasadorzy bezpiecznej jazdy!

Od wczoraj na ulicach kilkunastu miast w Polsce można spotkać trzydziestu dwóch ambasadorów bezpiecznej jazdy. Są to uczestnicy konkursu "Kierowca na szóstkę", do którego zgłosiło się 2 713 młodych kierowców.

Konkurs "Kierowca na szóstkę" jest skierowany do młodych, początkujących kierowców czyli osób w wieku 18 - 25 lat, którzy są jedną z najbardziej zagrożonych i zagrażających innym grup poruszających się po drogach. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznej, odpowiedzialnej jazdy oraz zachęcenie młodych kierowców do dialogu na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

O zakwalifikowaniu się do konkursu, poza kryteriami formalnymi (m.in. wiek 18 - 25 lat; prawo jazdy wydane po 25 kwietnia 2001 roku) decydowało interesujące uzasadnienie zdania "Chcę być ambasadorem bezpiecznej jazdy, ponieważ ...". W piątek, 25 kwietnia w Warszawie, miało miejsce uroczyste przekazanie samochodów Renault Clio Extreme uczestnikom konkursu. Przez najbliższe sześć miesięcy ich zadaniem będzie wzorowa, bezpieczna jazda. Wszyscy ci, którzy przez ten czas nie popełnią żadnego wykroczenia drogowego zakwalifikują się do Wielkiego Finału w listopadzie. Podczas Finału zostanie wyłoniony zwycięzca, który w nagrodę otrzyma Renault Clio Extreme wraz z kompletem opon zimowych. Zarówno zwycięzca konkursu jak też kolejnych dziewięciu laureatów zostanie zaproszonych na profesjonalny kurs doskonalenia techniki jazdy połączony z kursem pierwszej pomocy.

Akcja "Kierowca na szóstkę" jest połączona z badaniami, które mają na celu wykazanie zależności pomiędzy postawą w życiu codziennym a zachowaniem na drodze. Test interaktywny określający typ osobowości kierowcy znajduje się na stronie www.kierowcanaszostke.com.pl.

Reklama

Swoje poparcie dla akcji wyrazili także Robert Gonera, Aleksandra Nieśpielak, Dorota Stalińska oraz Maria Niklińska (na zdjęciu).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | kierowca | ambasador | bezpieczna jazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy