Reklama

1200 kontroli autokarów. Jaki jest ich stan techniczny?

Ponad 1200 autokarów i autobusów skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Kończące się wakacje w ocenie inspektorów były bezpieczne, nie było też rażących naruszeń. Inspektorzy wykryli usterki w ponad 5 procentach skontrolowanych pojazdów - podkreśla rzecznik ITD Alvin Gajadhur.

- To jest podobna liczba naruszeń jak w ubiegłym roku. Pojazdy nie dopuszczone do dalszej jazdy to 2 procent z ogółu skontrolowanych - zaznacza Gajadhur. Nieznacznie wzrosła liczba kierowców ukaranych mandatami karnymi.

- Przewoźnicy i organizatorzy wycieczek coraz większą wagę przywiązują do zapewnienia bezpiecznej podróży - dodaje Alvion Gajadhur.

Reklama

Ponieważ istnieje możliwość zamówienia kontroli technicznej autokaru jeszcze przed wyjazdem - przewoźnicy nie ryzykują.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kontrole autokarów

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy