12-latek... demonstrował policjantom szybką jazdę po śniegu

Na początku lutego na Torze Poznań odbyło się szkolenie dla policjantów wydziału ruchu drogowego z woj. wielkopolskiego, którzy na co dzień pełnią służbę w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Ich codzienna praca polega na dyscyplinowaniu kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy. Wiąże się to niejednokrotnie z koniecznością natychmiastowej reakcji i dużego opanowania za kierownicą. Policjanci ścigając kierowców i rejestrując ich wykroczenia muszą uważać na innych uczestników ruchu drogowego.

Szkolenie na Torze Poznań odbywało się w trudnych warunkach przy typowo zimowej aurze. Leżący na torze śnieg i lód wymagał od funkcjonariuszy maksymalnego skupienia i znakomitego refleksu. Wszystkie manewry były wykonywane pod okiem doświadczonych instruktorów Automobilklubu Wielkopolska. Podczas części teoretycznej omawiali z policjantami elementy bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdów. Podczas ćwiczeń praktycznych na torze, na bieżąco korygowali błędy.

Reklama

W ciągu dwóch dni w szkoleniu udział wzięło ponad 50 policjantów z garnizonu wielkopolskiego. Nabyte umiejętności przełożą się na bezpieczeństwo i efektywność w codziennej służbie.

Ciekawostką szkolenia była obecność 12-letniego kierowcy - członka Automobilklubu Wielkopolska, posiadacza licencji kartingowej, który demonstrował policjantom swoje umiejętności.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy