W Polsce powstają elementy napędu Volkswagena ID.3

W odlewni Volkswagen Poznań rozpoczęła się seryjna produkcja elementu obudowy elektrycznego silnika Volkswagena ID.3. Produkowany w Poznaniu komponent trafia do zakładu w Kassel, gdzie powstaje elektryczny układ napędowy pierwszego modelu z rodziny ID.

article cover
Informacja prasowa (moto)

Wielkość produkcji tego elementu jest szacowana na pół miliona sztuk rocznie. Na zakup urządzeń i przebudowę niezbędnej infrastruktury spółka przeznaczyła ponad 40 milionów złotych. W hali o powierzchni 1.200 m2 zbudowano nowoczesną linię produkcyjną z maszynami odlewniczymi i służącymi do obróbki.

Produkcja w odlewni Volkswagen Poznań jest neutralna pod względem emisji CO2.

Proces produkcji elementu obudowy elektrycznego silnika Volkswagena ID.3 jest całkowicie zautomatyzowany. Do obróbki części są wykorzystywane cztery innowacyjne technologie: digitalizacja całej linii z wykorzystaniem systemu kodów DCM i kamer; automatyczny załadunek części na linię obróbczą przy pomocy robota i skanera laserowego; technologia chłodzenia narzędzi obróbczych za pomocą mgły olejowej i powietrza oraz w pełni zautomatyzowane pakowanie części połączone z systemem logistycznym.

Informacja prasowa (moto)

W 2018 roku w odlewni Volkswagen Poznań powstało 4 mln 424 tys. elementów. Od 2019 roku odlewnia dołączyła do zakładów Volkswagen Poznań, które są zasilane w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

VW ID.3Informacja prasowa (moto)

Volkswagen ID.3 to pierwszy elektryczny samochód, którego produkcja biorąc pod uwagę cały łańcuch dostaw jest neutralna pod względem ogólnego bilansu dwutlenku węgla. Emisja CO2, której w procesie produkcji nie uda się uniknąć, zostanie zrekompensowana udziałem Volkswagena w certyfikowanych projektach służących ochronie klimatu.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas