Sól i błoto pośniegowe. Czy mycie samochodu ma teraz sens?

Zima stanowi spore wyzwanie dla wielu kierowców związane z pielęgnacją samochodu. Szczególnie w miejskich warunkach ciężko utrzymać samochód w czystości, kiedy jednego dnia pada śnieg, a drugiego tworzy się błoto. Mimo tego niektórzy w tym okresie zupełnie rezygnują z wizyt na myjni. Czy warto myć samochód zimą? Odpowiedź na to pytanie nie powinna budzić żadnych wątpliwości.

Czy zimą można myć samochód?

Śnieg i mróz nie sprzyjają dbaniu o czystość samochodu. Dodatkowo z uwagi na panujące warunki oraz wszechobecne błoto na ulicach karoseria brudzi się zdecydowanie szybciej. Warstwa zaschniętego błota jest trudna do usunięcia i rysuje lakier. Z kolei chlorek sodu używany do posypywania ulic niszczy felgi.

Z tego powodu lepiej nie zwlekać z myciem samochodu aż zrobi się cieplej. Utrzymanie samochodu w czystości zimą pozwoli utrzymać go dłużej w dobrym stanie technicznym, ale wpływa również na bezpieczeństwo jazdy. Czyste szyby i lusterka zapewniają dobrą widoczność, co jest kluczowe podczas jazdy w zimowych warunkach.

Reklama

Należy jednak pamiętać o pewnych środkach ostrożności podczas mycia samochodu zimą. Należy unikać mycia w warunkach skrajnie niskich temperatur, gdyż woda może szybko zamarznąć. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z myjni automatycznych lub myjni wysokociśnieniowych.

Po umyciu samochodu zimą należy pamiętać o starannym osuszeniu auta za pomocą delikatnego ręcznika z mikrofibry. Szczególną uwagę należy zwrócić na uszczelki w drzwiach, aby zapobiec zamarznięciu wody na ich powierzchni.

Sól i błoto pośniegowe. Czy warto myć samochód zimą?

Wielu kierowców rezygnuje z wizyty na myjni, gdyż nie widzi sensu mycia samochodu zimą. To duży błąd. Specjaliści uważają, że odpowiednia pielęgnacja auta w tym okresie to obowiązek każdego właściciela.

Jednym z głównych powodów, dla których warto myć samochód zimą, jest usunięcie soli i brudu, które gromadzą się na powierzchni pojazdu. Sól stosowana do odśnieżania dróg może prowadzić do korozji, a błoto może uszkodzić lakier.

Nie wolno również zapominać, że zimą często można spotkać się z obfitymi opadami śniegu, a także pluchą, która powoduje, że drogi są pokryte błotem. To wszystko sprawia, że szyby są zanieczyszczone. Z tego powodu regularne mycie samochodu zimą jest czynnością, o której trzeba pamiętać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: myjnia | mycie samochodu | zima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy