Słaba bateria w pilocie - jak uruchomić auto z systemem bezkluczykowym?
System bezkluczykowy to bardzo wygodne rozwiązanie, ale do czasu. Co zrobić w sytuacji, gdy dojdzie do rozładowania baterii w pilocie? Przede wszystkim nie należy panikować, ponieważ producenci samochodu przygotowali awaryjne rozwiązanie.
Bezkluczykowy dostęp do samochodu to już w zasadzie element podstawowego wyposażenia wielu popularnych modeli samochodu. Kierowcy doceniają możliwość wygodnego odblokowania zamków poprzez pociągnięcie za klamkę lub zamknięcie samochodu jednym dotknięciem. Wystarczy, żeby kluczyk znajdował się blisko samochodu - w kieszeni lub torebce.
Rozładowana bateria w pilocie - co robić?
Trzeba mieć na uwadze, że któregoś dnia system bezkluczykowy odmówi posłuszeństwa z powodu rozładowanej baterii w pilocie. Jednak zanim to nastąpi, samochód będzie ostrzegać kierowcę przed taką ewentualnością poprzez komunikat na desce rozdzielczej. Nie należy wtedy odkładać momentu wymiany baterii w nieskończoność.
Rozładowana bateria w pilocie. Jak awaryjnie odblokować samochód?
Co zrobić, gdy bezprzewodowy kluczyk faktycznie przestanie działać? Skorzystać z fizycznego kluczyka ukrytego w jego obudowie. W niektórych markach jest wysuwany po wciśnięciu przycisku, ale dość często jest ukryty za specjalną blokadą. Po jej zwolnieniu można go wysunąć z obudowy.
Żeby odblokować samochód wystarczy wsadzić grot do zamka ukrytego pod zaślepką przy klamce kierowcy. Po wejściu do samochodu rozładowany kluczyk należy umieścić w specjalnie oznaczonym miejscu. Zwykle jest oznaczone symbolem kluczyka i znajduje się w konsoli środkowej lub przy kolumnie kierowniczej.
Wszystko po to, żeby umieszczony w kluczyku transponder został rozpoznany przez systemy zabezpieczające samochód. Wystarczy wtedy wcisnąć przycisk uruchamiania silnika, żeby uruchomić silnik. Po uruchomieniu samochodu warto w pierwszej kolejności wybrać się do serwisu na wymianę baterii w pilocie.
***