Prosty sposób na usunięcie starych naklejek i winiet z szyb

Jak w prosty sposób poradzić sobie ze starą naklejką? Winietą, albo naklejką legalizacyjną z numerem rejestracyjnym, którą musimy zmienić przerejestrowując auto? Wbrew pozorom, nie trzeba wcale udawać się do marketu budowlanego po skrobaczki do szkła. Przy odrobinie wprawy, nie będziemy nawet musieli pomagać sobie nożykiem!

Do wykonania zadania potrzebować będziemy jedynie źródła prądu (ewentualnie przedłużacza), suszarki do włosów, szmatki i rozpuszczalnika (nitro, benzyna ekstrakcyjna, spirytus).

Zbędne są wszelkiego rodzaju skrobaczki do szyb, szpachelki czy nożyki!

Zaczynamy od rozgrzania naklejki przy pomocy najzwyklejszej suszarki do włosów.  W tym celu można również użyć opalarki, ale niesie to za sobą duże ryzyko nadtopienia uszczelek czy plastików deski rozdzielczej

Naklejkę podgrzewamy z obu stron, przez 2-3 minuty. Musimy mieć pewność, że klej dobrze się rozgrzał. Pamiętajmy, by nie robić tego w chłodne dni (np. zimą). Różnica temperatur może spowodować pęknięcie szyby!

Teraz wystarczy - paznokciem - podważyć nalepkę i ją zerwać. Przy odrobinie szczęścia zejdzie w całości. Bardziej prawdopodobne, że - tak jak w prezentowanym przypadku - będziemy musieli, osobno, usunąć obie części.

Wewnętrzną część naklejki usuwamy w ten sam sposób, co zewnętrzną. Wystarczy podważyć ją paznokciem i zerwać w całości.

Do usunięcia pozostałości hologramu wystarczy szmatka i rozpuszczalnik.

W przypadku jego braku można posiłkować się benzyną lub np. spirytusem. Z klejem zdecydowanie najszybciej radzi sobie jednak najpopularniejszy rozpuszczalnik typu "nitro".

Po obfitym zmoczeniu szmatki rozpuszczalnikiem usunięcie pozostałości kleju i hologramów nie zajmie nam dłużej niż minutę!

Teraz - po dokładnym umyciu szyby - możemy już przykleić nową nalepkę legalizacyjną. Przy odrobinie wprawy cała operacja nie powinna zająć więcej, niż 5 minut!

INTERIA.PL
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy