Reklama

Jak zainstalować Android Auto i uruchomić go w samochodzie?

Android Auto pozwala szybko i wygodnie sterować telefonem podczas jazdy, jeśli system multimedialny samochodu obsługuje go po podłączeniu smartfona. Możemy wtedy korzystać z aplikacji multimedialnych, nawigacji samochodowej czy komend głosowych, czyli asystenta Google.

Co to jest Android Auto?

Android Auto to aplikacja, która pozwala na korzystanie z wybranych funkcji smartfona na wyświetlaczu w samochodzie. Powstała po to, by kierowca skupił się przede wszystkim na drodze, a nie korzystaniu z telefonu. Dzięki Android Auto na ekranie multimedialnym są widoczne najważniejsze aplikacje (np. Spotify czy inne serwisy streamujące muzykę) czy mapy. 

Kierujący może korzystać korzystać ze sterowania głosowego - Asystenta Google'a. Dzięki takiemu rozwiązaniu może podyktować i wysłać wiadomość SMS, informację na komunikator internetowy czy też sprawdzić najnowsze wpisy w kalendarzu. 

Reklama

Podstawą Android Auto jest jednak nawigacja, która wybierze najlepszą i najszybszą trasę oraz ostrzeże o problemach występujących na drodze. Do niedawna kierowcy mogli korzystać wyłącznie z Google Maps i Waze. Teraz są już dostępne mapy zewnętrznych firm, m.in. Yanosik, Tom Tom czy Automapa. 

Jak zainstalować Android Auto w smartfonie?

W wersjach Androida od 10 w górę, Android Auto jest fabrycznie zainstalowany w smartfonie i wystarczy go podłączyć do centrum multimedialnego auta (oferują go nowe samochody). 

Dla posiadaczy wersji Androida od 6 do 9 aplikacja Android Auto dostępna jest w Sklepie Play. Wystarczy ją pobrać i zainstalować.

Android Auto. Połączenie przewodowe i bezprzewodowe

Podłączenie Android Auto do samochodu przewodem nie jest tak trudne, jak mogłoby się to wydawać. Najpierw należy sprawdzić czy system multimedialny auta wspiera aplikację od Google. Firma z Doliny Krzemowej posiada listę pojazdów kompatybilnych z Android Auto, ale nie jest ona często aktualizowana.

Następnie podłączamy smartfon kablem USB, zezwalamy w smartfonie na działanie aplikacji i uruchamiamy samochód. Warto też podłączyć smartfon do samochodowego systemu Bluetooth.  

Jeżeli chcemy korzystać z Android Auto bezprzewodowo, będziemy potrzebowali smartfona z odpowiednią specyfikacją. Musi mieć system Android 11 i Wi-Fi. Samochód musi być również kompatybilny z funkcją bezprzewodowego połączenia z oprogramowaniem. Informację o tym otrzymamy od dealerów, a często wymogiem odpowiedniego działania będzie aktualizacja systemu. 

W celu skonfigurowania bezprzewodowego Android Auto należy wykonać kilka prostych kroków. Proces może się jednak różnić w zależności od pojazdu. Auto musi być na postoju i mieć włączony zapłon. Uruchamiamy Bluetooth i Wi-Fi w telefonie, a w systemie inforozrywki w aucie przechodzimy do Android Auto. Aplikacja powinna być w jednej z zakładek. Smartfon musi być też wykrywalny za pośrednictwem Bluetooth dla innych urządzeń, aby pojazd go odnalazł. 

Następnie ręcznie wybieramy swój telefon na ekranie w samochodzie i potwierdzamy powiadomienie o przesyłaniu danych. 

Na smartfona otrzymamy uwierzytelniający kod PIN, po wpisaniu go samochód sam rozpocznie łączenie z Android Auto. Do nas należeć będzie jedynie przyznanie aplikacji do uprawnień związanych z wyświetlaniem treści na innym wyświetlaczu. Możemy również przekazać dostęp do swoich kontaktów. Na końcu wyświetli się komunikat o pomyślnym połączeniu urządzeń.

***


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy